0_МИА Истражува.ПорталИнтервјуКултураКултура.Портал

Филип Аврамчев: Се заборава дека „Бела ноќ“ е културен настан

Да се вратиме на културните настани за „Бела ноќ“. Се заборава дека „Белата ноќ“ е генерално измислен настан каде што граѓаните ќе можат да посетат одредени културни институции и манифестации што немаат можност да ги посетат во некој друг период од годината. Голем дел настани се и бесплатни за публиката, така што треба да се знае дека целта на „Белата ноќ“ е да биде културна, за да имате шанса да посетите и да видите некои работи што обично не би можеле да ги видите, порача во интервју за МИА директорот на ЈУ Универзална сала, Филип Аврамчев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close