БалканБалкан.Портал

Ердоган: Ќе разговарам со Путин за Сирија во Сочи

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека следната недела ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин за распоредување на силите на сириската Влада во планираната „безбедносна зона“ во северниот дел на Сирија, но и предупреди дека Анкара „ќе ги реализира своите планови“ ако не се постигне решение

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close