0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Дебата: Професионална поставеност на новинарската професија – предизвици и компаративни искуства

Справувањето со се поголемиот број лажни вести и дезинформации што се појавуваат во Интернет просторот, потребата од лиценцирање на новинари и медиуми, потребата од саморегулација на медиумите, беа теми на дебатата „Професионална поставеност на новинарската професија - предизвици и компаративни искуства.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close