0_МИА Истражува.ПорталSvet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.ПорталТема

Бучер: Ниту еден Унгарец не е прифатлив како еврокомесар за проширување

Белгискиот неделник МО опширно ги анализира предлозите за еврокомесари од Унгарија и од Романија, посочувајќи дека според интервјуираните експерти неприфатливо е предлог на унгарската влада да биде задолжен за ресорот проширување во идниот состав на Европската комисија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close