Оригинални текстовиСкопје

Богоев: Засадени се повеќе од 300 високо развиени дрвја, заедно го развиваме нашиот Карпош

Две години заедно го развиваме нашиот Карпош, срцето на Скопје! Засадени се повеќе од 300 високо развиени дрвја, а континуирано се работи на обнова на блоковското зеленило и на подигнување повеќе тревни површини, во различни населби на Општина Карпош.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close