Дописници СветСветСвет.Портал

„Блумберг“: Русија загуби осум милијарди долари со дедоларизација на своите девизни резерви

Во првата година по одлуката на рускиот претседател Владимир Путин, Русија да се откаже од американскиот долар во своите девизни резерви, земjата загубила 7,7 милијарди долари, јави „Блумберг“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close