0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталАнализаВидео изјаваМИА ИстражуваСкопје

Бездомните кучиња „декор“ на скопските улици, граѓаните загрижени, кучињата небезбедни

Последниве години низ скопските улици може да забележиме дека бројот на бездомните кучиња станува сè поголем. Граѓаните се загрижени за оваа состојба, а животните остануваат небезбедни на улиците. Стационарот „Вардариште“ во моментов е празен, а јавното приватно претпријатие што би требало да ги преземе надлежностите на „Вардариште“ уште е во најава.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close
Close