Општински вестиСкопје

Акција за разубавување дворови на училиштата и градинките во Кисела Вода

Општина Кисела Вода во соработка со Волонтерски центар - Скопје и средното училиште „Браќа Миладиновци“ денеска спроведе активности за хортикултурно уредување на дел од дворовите на училиштата и градинките.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close