Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Значајно откритие на белгиски научници би можело да доведе до лек за ХИВ

Екипа научници на универзитетска болница во Гент, Белгија, успеале да го локализираат попрецизно вирусниот резервоар на ХИВ вирусот, со што науката се доближува до можен лек за СИДА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close