Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

„Златна камера 300“ за француската директорка на фотографија Хелен Лувар

„Златна камера 300“ на 40. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ меѓу 12 филма во конкуренција освои француската директорка на фотографија Хелен Лувар за филмот „Невидливиот живот на Евридика Гузмао“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close