Svet.SlajderСветСвет.Портал

Жените од ЈАР бараат вонредна состојба поради насилствата врз нив

Илјадници жени излегоа на улиците на Кејптаун, главниот град на Јужноафриканската Република поради неможноста на властите да се справат со порастот на насилството врз жените. Според најавите, демонстрантите денеска ќе ја блокираат земјата и ќе ги повикаат надлежните да прогласат вонредна состојба во земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close