Дописници МКДОпштински вести

Земјотресите од Албанија ги испаничија дебрани 

Двата последователни земјотреса од соседна Албанија што се почувствуваа попладнево во западниот  дел од земјава ги испаничија жителите на Дебар.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close