ЕвропаЕвропа.Портал

Зеленски потпиша закон за откажување од пратеничкиот имунитет

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски потпиша указ за откажување од пратеничкиот имунитет, од 1 јануари 2020 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close