ЕвропаЕвропа.Портал

Завршуваат дводневните разговори за формирање влада на Шпанија

Шпанскиот крал Фелипе Шести ги завршува дводневните разговори со лидерите на политичките партии, надевајќи се дека ќе најде кандидат кој ќе добие поддршка од Парламентот да формира влада и да се спречат втори национални избори оваа година

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close