СветСвет.Портал

Зариф одговори на американскиот план за мирно решавање на кризата на Блиски Исток

Шефот на иранската дипломатија Мохамед Џавад Зариф синоќа реагираше на американскиот план за формирање на коалиција за мирно решавање на кризата на Блиски Исток

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close