0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKorrespondentë MKDPolitikëUncategorized

Zaev: Ta tejkalojmë veten dhe ta dakordojmë Ligjin për PP

Kryeministri Zoran Zaev thotë se do të ulet në tavolinë me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickovski lidhur me ligjin për prokurori publike, por pasi grupet e punës të japin sinjal deri tek ai dhe lideri i i opozitës Mickoski se ka përparim. Ai vlerëson se me të vërtetë janë larg arritjes së marrëveshjes dhe apelon që të investohen më shumë përpjekje në këtë drejtim.

Back to top button
Close