0_Македонија.ПорталВидеоПолитика

Заев: Слободата и самостојноста ги имаат најубавите бои

Денот на независноста - 8 септември 1991 година ни покажа дека слободата и самостојноста ги имаат најубавите бои. Дека радоста, среќата и убавината што ја преплавија тогаш нашата татковина треба да ги паметиме и да ги носиме со нас секогаш кога ќе се соочуваме со искушенија и опструкции на нашиот пат. Тоа се нашите бои, боите на независноста и на слободата, порача премиерот Зоран Заев денеска на прославата која под мотото „Боите на независноста“ се одржува кај Школка во Градскиот парк во организација на Владата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close