Видео изјаваПолитикаПолитички партии

Заев: Работиме со одговорност за државата, повикувам на совесно и одговорно однесување

Имаме, и тоа какви причини, денес посебно, во тридецениската независност, да се чувствуваме и достоинствено, и среќно, и мотивирано - убаво. Еве ја Република Северна Македонија пред позитивната одлука за датум за почеток на преговорите со ЕУ. Еве сме на заокружувањето на интеграциите, како 30-та земја членка на НАТО. Еве сме во процес на економски развој - растат плати, детски додатоци, социјална помош, растат странски инвестиции.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close