Општински вестиСкопје

Втор ден Европска недела на мобилност со интересни активности

Пешачка тура низ Зоолошката градина за основците, забавно-рекреативна манифестација „Движи се за здравје“ и трибина за чекорите што ги презема Град Скопје што придонесуваат за подобра мобилност, се само дел од активностите што се закажани за денеска, на вториот ден од Европската недела на мобилност 2019 во Скопје, соопшти Град Скопје.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close