0_Македонија.ПорталОпштество

Воведна работилница на новиот проект на МЖСПП и УНДП

Воведна работилница на новиот проект „Зајакнување на институционалните и технички капацитети за подобрување на транспарентноста за климатски промени во рамките на Договорот од Париз (CBIT проект)“ се одржа денеска во Скопје, а се спроведува со соработка на Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) и Програмата за развој на Обединетите нации - УНДП.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close