0_Магазин.ПорталЗанимливости

Вошка именувана по лик од „Господар на прстените“

Инсектот е долг не повеќе од два милиметра и потекнува од Нов Зеланд. Сѐ тоа потсеќа на познатиот хобит - човек со мал раст од сагата на Џ.Р.Р. Толкин и на филмскиот серијал којшто беше снимен токму на Нов Зеланд.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close