Дописници СветСветСвет.Портал

Ворен објави војна против лобизмот и корупцијата

Кандидатката за номинација претседатeлски кандидат од демократите, Елизабет Ворен, одржа голем митинг во Њујорк на кој повика отворен фронт против сите видови корупција во САД.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close