СветСвет.Портал

Волмарт ја прекинува продажбата на муниција по масовни убиства

Компанијата Волмарт соопшти дека ќе престане да продава муниција за пиштоли и некои автоматски пушки во продавниците низ САД, како одговор на неодамнешните масовни убиства во Тексас во Охајо.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close