Политика

Во Собранието формирана Иницијатива за една изборна единица

Во Собранието на Р.С. Македонија е формирана Иницијатива за една изборна единица, во која се вклучени 12 пратеници од 10 партии и еден независен пратеник. Групата, како што информираат од Иницијативата, е формирана на средбата во собранискиот Клуб на пратеници, одржана на 11 септември 2019 година, од пратеници кои се залагаат за пропорционален изборен модел со една изборна единица.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close