БалканБалкан.Портал

Во Словенија уапсени државјани на Нигерија кои превезувале мигранти

Словенечката полиција, во близина на границата со Хрватска, уапси двајца државјани на Нигерија, кои во комби возило превезувале 31 мигрант.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close