Дописници МКДОпштински вести

Во Штип вежба „Национален одговор 2019“

Во штипската касарна „Јане Сандански“ денеска беше реализирана првата вежба за справување со елементарни непогоди „Национален одговор 2019“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close