Дописници МКДОпштински вести

Во село Теово отворен дневен центар за стари лица

Здружението на пензионери од Велес во соработка со Општина Чашка денеска, во селото Теово, отвори Дневен центар за стари лица во кој дневно ќе можат да доаѓаат и се дружат пеесетина пензионери од ова населено место.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close