0_МИА Истражува.ПорталАнализа

Во рок од пет месеци двапати парламентарни избори во Израел за спас на Нетанјаху

Актуелниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху по неубедливите избори во април и покрај тоа што се прогласи за победник не успеа да формира влада. Вонредните избори се и битка за политички опстанок на премиерот со најдолг стаж.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close