Дописници МКДОпштински вести

Во Пробиштипско почнува да се локализира пожарот

Пожарот во пробиштипскиот регион почнува да се локализира, остануваат уште три помали жаришта, информира за МИА градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Атанстасов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close