Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Прилеп поставена изложба на дела од Кичевската колонија

Во изложбениот салон на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп од денеска до 25 септември е поставена изложбата на дела од  25. Интернационална кичевска ликовна колонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close