ЕвропаЕвропа.Портал

Во понеделник состанок Џонсон – Туск

Британскиот премиер Борис Џонсон во понеделник ќе се сретне со претседателот на Европскиот совет Доналд Туск на маргините на 74. годишно заседание на Генералното собрание на ОН, изјави денеска неименуван европски претставник.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close