Дописници МКДОпштински вести

Во Општина Ново Село ќе се поврзуваат три населени места со локален пат

Градоначаликот на Општина Ново Село, Никола Андонов, и раководителката на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, Жулиета Ѓуркова, потпишаа договор за изградба на локален пат за поврзување на селата Зубово, Ново Село и Мокриево во рамките на третата фаза од изградбата во должина од 900 метри.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close