Дописници МКДОпштински вести

Во Општина Гевгелија одбележана Европската недела на мобилност

Со велосипедското дефиле што се одржа денеска низ главните сообраќајници во градот, во кое учествуваа деца и граѓани од различна возраст, во Општина Гевгелија заврши одбележувањето на традиционалната „Европска недела на мобилност“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close