СветСвет.Портал

Во Нигер во јули биле киднапирани најмалку 66 лица

Најмалку 66 цивили биле киднапирани во јули во југоисточниот дел на Нигер во близина на границата со Нигерија каде е активна џихадистичката група Боко харам, соопштија извори на ОН.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close