Дописници МКДОпштински вести

Во Крива Паланка собрани 58 единици крв

На денешната крводарителска акција во организација на Црвен крст-општинска организација Крива Паланка собрани се вкупно 58 единици крв.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close