СветСвет.Портал

Во Гватемала уапсена поранешната прва дама поради финансиски малверзации

Поранешната прва дама на Гватемала, Сандра Торес, која изгуби на претседателските избори, уапсена е под обвинение за финансиски малверзации во текот на кампањата

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close