БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во Драч запленети 11 кг хероин

Во албанскиот пристанишен град Драч запленети се 11 килограми хероин во автомобил на лице по потекло од Косово, а живеело во Швајцарија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close