БалканБалкан.Портал

Во БиХ остануваат повеќе од 7.000 тони оружје

Во Босна и Херцеговина од 24.000 тони оружје, муниција и минско-експлозивни средства остануваат нешто повеќе од 7.000 тони, вклучително и перспективна муниција, изјави министерката за одбрана на БиХ, Марина Пендеш.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close