ЕвропаЕвропа.Портал

Во Берлин за три месеци 74 несреќи со електрични тротинети

Во Берлин луѓето кои управуваат со електрични тротинети често возат пијани и предизвикуваат десетици несреќи, соопшти денеска полицијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close