0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Власта и опозицијата сè уште без договор за законот за ЈО, новинарските екипи го напуштија Собранието

Шест часа лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицковски, не можат да дојдат до решение за Специјалното јавно обвинителство и за предметите што ги отвори ова обвинителство. Преговорите сè уште се во тек, но најверојатно вечерва нема да има договор. Новинарските екипи кои цела вечер во Собранието ја следеа лидерската средба, си заминаа. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close