Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Владеењето на правото и реформите во образованието императив за бизнисот

Назад сме од светскиот тренд на автоматизација и дигитализација. Мораме да вложиме во нови технологии, да го реструктуираме образовниот систем согласно потребите на пазарот на труд, да ги доближиме прописите во делот на финансиското и даночното олеснување со оние на ЕУ за да не стојат расположливите фондови неискористени, а Македонската банка за поддршка и развој да ја реструктуираме во насока на подрршка на индустриите кои се 100 отсто извозоно ориенитрани, му порача денеска бизнис заедницатана претседателот Стево Пендаровски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close