Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваДописници МКДЕкономија

Вицепремиерот Анѓушев на средба со штипскиот бизнис-сектор

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко Азески денеска имаа средба со бизнисмените од Штипскиот и Брегалничкиот Регион. Беа споделени мислењата околу двата нови закони и мерките што може да ги користи реалниот сектор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close