0_Македонија.ПорталПолитика

Вицепремиерот Анѓушев и министрите Царовска и Адеми ја завршија посетата на Швајцарија

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и министерот за образование и наука Арбер Адеми, на вториот ден од работната посета во Берн, поврзана со швајцарските искуства за стручно образование и обука, остварија посета на Универзитетот за применети науки и се сретнаа со  менаџментот на училиштето за обука и тренинг за потребите на индустрија. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close