Фудбал

Верати ќе го продолжи договорот со ПСЖ

Играчот од средниот ред на ПСЖ, Марко Верати е близу до обновување на договорот со клубот. Според „Газета дело спорт“, парижаните се договориле со 26-годишниот италијански репрезентативец за соработка до 2024 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close