Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ураганот Доријан стаса до Канада, стотици илјадници луѓе останаа без струја

Ураганот Доријан стигна до атлантскиот брег на Канада, носејќи обилни дождови и силни ветрови, поради што  повеќе од 300.000 луѓе останаа без електрична енергија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close