0_Спорт.ПорталФудбал

УЕФА ја казни швајцарската Суперлига поради учество на Сион во Лига Европа

УЕФА ја казни Швајцарската Суперлига со 50 илјади евра за направена грешка кога на Сион му беше дозволено да учествува во квалификациските натпревари во Лигата на Европа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close