0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Туск: Вашата земја направи сè, сега е ред на лидерите на ЕУ да го завршат своето

Северна Македонија си ја заврши работата и сега е ред на лидерите на ЕУ да го завршат своето, порача претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на заедничката прес-конференција во Владата со премиерот Зоран Заев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close