BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Troçanji: Zgjerimin dhe fqinjësinë i kam thellë në zemër

Zgjerimi dhe fqinjësia janë temat që i kam thellë në zemrën time dhe është nder i madh për mua, porositi Laslo Troçanji, komisari i propozuar për zgjerimin e Bashkimit Evropian në takim me presidentin grek, Prokopis Pavlopulos, ndërsa nikoqiri i tij, nga ana e tij, theksoi se Greqia ka pozita të fuqishme dhe të qarta evropiane për zgjerimin, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close