Дописници СветСветСвет.Портал

Трета дебата на демократите, меѓу кои и тројцата фаворити – Бајден, Ворен и Сандерс

На третата дебата вечерва водечките демократи кои остануват во трката дебатираат за успех во номинацијата за претседателски кандидат од Демократската партија, кој ќе му се спротивстави на Доналд Трамп на изборите идната година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close