0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Трет пораз на одбојкарите на Европското првенство

Актуелниот европски првак беше пресилен за нашата селекција, која пружи вистински отпор само во третиот сет, кој истиот можеа и да го добијат, но по голема борба ,фаворитот го затвори со 30-28 со што всушност и го затвори натпреварот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close